07

Yazı Dizisi Başlıyor :Amul-Hazar 2018

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın girişimiyle start alacak olan uluslararası yarış – Amul-Hazar 2018 rallisine sayılı günler kaldı. Atavatan Türkmenistan Yayın Grubu olarak ralli vesilesiyle Türkmenistan’ı ve Amul-Hazar rallisinin geçeceği yerleri tanıtmak amacıyla yazı dizisi başlatıyoruz. Kısa makaleler www.atavatan-turkmenistan.com sitesinde Türkmence ve Türkçe olarak yayınlanacak. Yayınlanan yazılar başta Facebook, Linkedin, Twitter olmak üzere, Atavatan Türkmenistan Yayın Grubunun resmi hesaplarından da paylaşacak. İMO hesabımızdan da paylaşılacak yazıların daha fazla kişiye ulaşması ve Atavatanımızı tanıtımı için paylaşmanızı rica ediyoruz.

“Türkmenistan-Büyük İpek Yolu’nun kalbi” sloganı rehberliğinde yapılacak olan bu yarış tarihi İpek Yolu’nun güzergahında bulunan tarihi ve kültürel mirasın dünyaya duyurulması amacıyla düzenlenmektedir. Ralli tutkunlarının büyük bir merakla bekledikleri yarışta 20-den fazla ülkeden dünyaca ünlü ralliciler boy gösterecek.

9-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Amul-Hazar 2018 uluslararası rallisi Türkmenistan’ın doğusundaki Amul kalesinden start alacak, Hazarın incisi Avaza’da tamamlanacak.

 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Line İD : @atavatanjournal       

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

IMO Hesabı : +993 65 80 24 70     

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *