07

Türkmen takımı, AFC Kupası’na finallere kaldı

Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) ikinci önemli turnuvasında mücadele eden Türkmenistan lig şampiyonu Altın Asır takımı, bölgeler arası finallere kaldı. Bunun için Türkmenistan takımının Hindistan’ın güçlü ekibi ve İspanyalı antrenör Carles Cuadrat’ın çalıştırdığı Bengaluru takımını yenmesi gerekiyordu. Türkmen takımı bunu başardı ve ilk defa play-off mücadelesinde galip geldi.

Hindistan’da oynanan ilk maçı 3-2’lik skorla yenen Altın Asır takımı, hem saha hem de skor avantajı ile sahaya çıktı. Başkent Aşkabat’taki Köpetdağ stadından oynanan maçta, Altın Asır rakibi Bengaluru bu defa 2:0’lık skorla yendi. Karşılaşmanın 50.dakikasında Altımurat Annadurdıyev ve 58.dakikasında Vahit Orazsahedov golleri, Türkmen takımını bir üst tura taşıdı.

Şimdi Türkmenistan liginde birkaç defa şampiyon olan Altın Asır takımının, bölgeler arası finallerdeki ilk rakibi  Kuzey Kore’nin April 25 takımı oldu. İlk maç 19 Eylül’de Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da oynanacak. Rövanş karşılaşma ise 3 Ekim’de Türkmenistan’da gerçekleştirilecek.

Bu maçın galibi, Ürdün’ün El Cezire takımı ile Irak’ın El Kuva takımları arasında oynanacak karşılaşmanın galibi ile oynayacak.

Bundan önce, Türkmenistan takımı AFC Kupası’nda play-off karşılaşmalarında galip gelmemişti.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *