07

Türkmenistan ile Rusya arasında buz hokeyi işbirliği

Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu'na (IIHF) üye olan Türkmenistan, kış sporunun çok yaygın olan buz hokeyi dalındaki çalışmalarını hızlandırıyor. Bu defa, Rusya’nın buz hokey Federasyonu ile işbirliğine yönelik karşılıklı mutabakata imza atıldı.

Rusya Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre,  Rusya ile Türkmenistan buz hokeyi federasyonları arasında işbirliği memorandumu imzalandı.

Söz konusu anlaşmaya, Türkmenistan Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Jora Hudayberdiyev ile Rusya Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Vladislav Tretyak imza attı. Bu anlaşma kapsamında karşılıklı çıkarlar doğrultusunda uzun vadeli münasebetlerin geliştirilmesi öngörülmektedir.

Taraflar karşılıklı işbirliğinin verimli olması için gereken koşulların yaratılması için anlaştılar. Ayrıca, karşılıklı bilgi paylaşımında bulunacaklar. Ayrıca, anlaşma maddesine göre, Rusya Buz Hokeyi Federasyonu, Türkmenistan’a buz hokeyi hakemlerinin yetiştirilmesi konusunda gereken yardımı sağlayacak.

Bunun yanı sıra ortak birçok etkinliğin yapılması kararlaştırıldı. Bu kapsamda Rusya ve Türkmenistan dostluk maçları oynanacak. Rus takımları Türkmenistan’da maç yapacak. Genç sporcular arasında yarışlar düzenlenecek. Antrenörler için eğitim seminerleri düzenlenecek ve profesyonel bilgi paylaşımında bulunulacak.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *