07

Diplomatik temsilcilikler arasında spor yarışları

18 Şubat Türkmen Diplomatları günü dolayısıyla Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı çalışanları, ülkedeki yabancı büyükelçilikler ve uluslararası örgüt temsilcilikleri arasında bir dizi spor yarışları düzenlendi. Yerli ve yabancı diplomatlar 3x3 basketbol, 400 metre koşu ve satranç turnuvalarına katılarak, boy gösterdi.

3x3 basketbol yarışı, Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde, 400 metre koşu Mahtumkuli Devlet Üniversitesi’nde ve satranç yarışması Aşkabat’taki satranç okulunda gerçekleştirildi.

Basketbol turnuvasında birinciliği Belarus Büyükelçiliği kazanırken, ikinci ABD Büyükelçiliği, üçüncü Rus diplomatlar oldu.

400 metre koşu yarışında ilk sıraları ABD büyükelçiliği çalışanları kazandı. Satranç yarışında ise 1.ve 2.sırayı Rus Büyükelçiliği çalışanları kazanırken, üçüncülüğü Türkmen Dışişleri Bakanlığı çalışanı kazandı. Dama yarışmasında ise birinci ve ikinciliği Türkmen Dışişleri Bakanlığı çalışanları elde ederken, üçüncülük  BM Önleyici Diplomasi Merkezi çalışanının oldu.

Turnuvalarda dereceye giren yarışmacılar Türkmenistan Spor ve Gençler Politikası Bakanlığı tarafından plaket ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal       

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *