07

Aşkabat’ta yılın ilk uluslararası fuarı

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta 2018 yılının ilk uluslararası fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı. Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın organize ettiği Uluslararası Endüstriyel Ürünler, Ekipmanlar ve Modern Teknolojiler Fuarı’na Almanya, Fransa, İtalya, Malezya, BAE, İran, Türkiye, Rusya, Bulgaristan, Özbekistan, Azerbaycan ve diğer ülkelerden çok sayıda şirket katıldı.

Meclis Başkanı, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları, bakanlar, yabancı büyükelçiler ve çok sayıda davetlinin katıldığı fuarın açılış töreninde, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın mesajı okundu. Türkmen Lider mesajında, Türkmen ürün üreticilerine fuardaki modern teknolojiler ile tanışma fırsatı olacağını kaydederek, özel sektörde büyük yatırımların öngörüldüğünü ifade etti.

Fuarda, endüstriyel üretim ve modern teknoloji üreten firmalar kendi ürünlerini tanıttı. Ayrıca, fuarda Türkmenistan-Fransa Ticaret Odası, Bulgaristan-Türkmenistan Endüstri ve Ticaret Odası stant açtı. Bulgaristan-Türkmenistan Endüstri ve Ticaret Odası’na üye şirket sayısının 120 civarına ulaştığı ve bu şirketlerin tarım ve hazır ürün üretimi için tecrübe paylaşımında bulunduğu kaydedildi.

Fuarda, Türkiye’nin bazı şirketleri de stant açtı. İzmir Serbest Bölgesi yatırım imkânlarını tanıtma fırsatı buldu.

Ayrıca, fuarda çok sayıda İran şirketinin de yer aldığı gözlemlendi. Fuar 2 Şubat’a kadar açık kalacak. Öte yandan Şubat ayında ayrıca Türk İhraç ürünleri fuarı da Aşkabat’ta kapılarını açacak.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal       

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

 

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *