07

Türkiye –Türkmenistan arasında Tercüme Köprüsü

Türkiye’de hazırlanarak Türkmenistan’da kullanılacak resmi belgelerin onay işlemlerinde yeni bir uygulamaya geçilmesi, kurduğu işbirliği sistemleri sayesinde her iki ülkede hizmet verebilen tercüme merkezlerinin önemini daha da arttırmıştır. Bu açıdan Aşkabat’ta faaliyette buluna Makul Hyzmat Tercüme Merkezi ile İstanbul’da faaliyette bulunan Atavatan Tercüme Bürosunun verdiği hizmetler önemli hale gelmiştir.

Türkiye’de hazırlanan belgelerin tasdik sistemi konusunda daha fazla bilgiyi http://www.atavatan-turkmenistan.com/news_details.php?news_id=MTEyMw==  linkinden okuyabilirsiniz.

 

Türkmenistan ile iş yapan şirketlerin yanı sıra, her iki ülkede ikamet eden vatandaşlar için yeni tercüme merkezleri faaliyete girdi. Artık tüm ticari, hukuki, teknik ve resmi evrak tercümelerinizi İstanbul’da ve Aşkabat’ta bulunan tercüme ofislerinizde tercüme ettirebilirsiniz. Her biri ilgili konsolosluklar tarafından tasdik edilen tercümeler uzman kadrolar tarafından yapılmaktadır.

 

İhale evraklarında tecrübenin önemi

Son dönemde Türkmenistan’da yeni uluslararası ihale ilanları yayınlanmaya başladı. Aralarında Türk şirketlerinde bulunduğu çok sayıda yabancı ve yerli şirket ihalelere ilgi gösterirken, çok sayıda ihale evraklarının ve teknik tekliflerin tecrübeli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi daha da önem kazanmaktadır. Uzman editörler tarafından kontrol edilen tercümeleriniz Sizin ihalede başarılı olmanıza da katkı sağlayacaktır.

Pasaport, diploma, evlilik cüzdanı tercümesi

Özellikle, Türkiye’de eğitim alan, çalışan, ikamet eden Türkmen vatandaşları, yâda Türkmenistan’da ikamet eden Türk vatandaşları, pasaport, diploma, evlilik cüzdanı ve vize ve çalışma izni için başvuru evraklarınızın tercümesinde Tercüme Merkezlerine başvurabilirler.

 

Aylık ödeme sistemi

Tercüme Merkezleri, kurumsal şirketlerle anlaşma temelinde çalışırken, tercüme hizmeti için ödemelerini her ay sonunda banka hesabına transfer yolu ile yapabilme imkânını sunmaktadır.

Online tercüme hizmeti

Tercüme Merkezleri, tercüme işini, ticari belgelerin tercümesi, hukuki belgelerin ve sözleşmelerin tercümesi olarak özetlerken, online tercüme hizmetini de sunmaktadır. İlgili tüm evraklarınızı aşağıda bulunan e-posta adresine göndererek, tercümesini sağlayabilirsiniz.

4 Dilde Tercüme

 Tercüme Merkezleri, günümüzde, Türkmence, Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde hizmet vermektedir. Tercüme Merkezleri, her şeyi ve her dilde tercüme hizmetini veren Merkez olmayıp, sadece belirli dillerde ve belirli alanda uzmanlaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Tercüme Bürolarının İletişim Bilgileri

Makul Hyzmat Tercüme Merkezi (Aşkabat-Türkmenistan)

 

Aşkabat, Oguzhan-Ankara Caddesi, A Blok, Makul Hyzmat Ofis, 4. Kat, 401

E: Mail Adres : makulhyzmat@gmail.com

Telefon   : +993 63 78 96 73 (Türkmenistan)

Resmi Line ID : @makulhyzmat

Resmi Line Hesabı :  https://line.me/R/ti/p/%40makulhyzmat    

Atavatan Tercüme Bürosu (İstanbul - Türkiye)

 

İstanbul, Güneşli Mah, Kırazlı Cad. Önka İş Merkezi, N 8 D/116, Güneşli-İstanbul

 E: Mail Adres : tercume@atavatan-turkmenistan.com

Telefon : +90 532 401 71 52 (Türkiye)

Telefon : +90 212 550 61 49 (Türkiye)

Resmi Line ID : @atavatan

Resmi Line Hesabı : https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Atavatan Tercümeyi Sosyal Medyadan Takip Edin !

 

Resmi Twitter Hesabımız

https://twitter.com/AtavatanTercume

 

Resmi Facebook Hesabımız

https://www.facebook.com/AtavatanTercume/

 

Resmi Linkedin Hesabımız

https://www.linkedin.com/in/atavatan-tercume-5b4339154/

 

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *