07

Avaza ’da Uluslararası Turizm Fuarı

Türkmenistan’ın dünya turizmine kazandırdığı önemli turizm destinasyonlarından Avaza Ulusal Turizm Bölgesinde "Turizm ve Seyahat" konulu Uluslararası Fuar ve bu alandaki işbirliğinin geliştirilmesine ilişkin  konferans düzenlendi. Söz konusu fuar ve konferansa, 20’den fazla ülkeden; Rusya, Çin, ABD, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Bulgaristan, Macaristan, Finlandiya, Danimarka, Sırbistan, İtalya, İran, Hindistan, Belarus, Kazakistan, Özbekistan ve Ukrayna’dan temsilciler katıldı.

Avaza turizm bölgesindeki Seyrana otelinde düzenlenen fuarın açılış töreninde folklor gösterileri düzenlendi. Türkmenistan’ın kültürel değerlerinin yansıtıldığı açılış töreninden sonra resmi heyet, stantları gezdi. Fuara 20’den fazla yabancı şirket katılarak, bu alandaki imkânlarını tanıttı. Yabancı ülke stantlarında Ukrayna’nın Resort Hootel Karpaty oteli, Belarus’un BelAgroTravel turizm acentesi, Polonya’nın turizm şirketi Rainbow Torus SA, Dubai’nin ünlü Al Rakyah Torusim şirketinin Rusya şubesi, Torus France şirketinin bölge temsilciliği, Çek Cumhuriyeti’nin Astra turizm acentesi, İran’ın Fardis Parwaz şirketi, Özbekistan’ın Bek Tour şirketleri ziyaretçilerinin akına uğradı.

Fuarda, Türkmenistan Devlet Turizm Komitesi’nin işletmeleri, 60 civarında yerli turizm firmaları, Avaza’daki oteller kendi çalışmalarını anlattı. Yelken Yat Kulübü, yelken sporu ve suda aktif dinlenmek için sunduğu hizmetlerin çeşitliliği hakkında bilgiler verdi.

Fuar, Türkmenistan'ın ve bölgelerinin eşsiz turistik fırsatlarını tanımak, seyahat endüstrisindeki trendler hakkında en yeni bilgileri edinmek, çeşitli rekreasyon organizasyonu düzenlemek konusunda bilgi almak için önemli zemin olmuştur. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *